XXVIII Zjazd OTC

W dniach 26-28 września odbył się XXVIII Zjazd Klubu Seniorów PZK w miejscowości Księże Młyny.

Zjazd tradycyjnie rozpoczęty kolacją z przysmakami z grila, ogniskiem, chóralnym śpiewem z akompaniamentem gitarzystów oraz skrzypka.

Następnego dnia po śniadaniu rozpoczęły się obrady z gościnnym udziałem Prezesa PZK Waldemarem 3Z6AEF. Zdzisław SP3FTA przygotował dla uczestników zjazdu upominek w postaci 2 płyt DVD materiałami archiwalnymi. Natomiast najważniejszym punktem obrad było zapoznanie się z projektem utworzenia Cyfrowego Archiwum Krótkofalarstwa Polskiego bazującego na pracy Klubu OTC i znaczącym wsparciu PZK. Zebrani na zjeździe upoważnili Zarząd Klubu do podjęcia odpowiednich uchwał do działań mających na celu utworzenie tego archiwum.

Po obradach zostało wykonane zdjęcie uczestników zjazdu przez Grzegorza SP3CSD.

Po obiedzie czas wolnym przy tak sprzyjającej pogodzie został zagospodarowany na zwiedzanie, spacery, dyskusje w ciepłych promieniach słońca lub cieniu rzucanym przez drzewa.

Wieczorem tradycyjna uroczysta kolacja oraz tańce przy muzyce.  Uczestnicy jak zwykle bawili się znakomicie, rozmowy, żarty, harce trwały do północy.

W niedzielę rano po śniadaniu pożegnalna kawa i wszyscy rozjechali się do domów, by o 20 czasu lokalnego zameldować się na 3,695 kHz i potwierdzić szczęśliwy powrót do domu.

Wojtek SP2ALT