70 lat SP5KAB

To już 70 lat znaku krótkofalarskiego SP5KAB Warszawskiego Klubu Łączności, który cały czas słyszany jest w eterze na falach krótkich i ultrakrótkich. 

Trudno obecnie odtworzyć i napisać historię Warszawskiego Klubu Łączności , który miał kilka lokalizacji w Warszawie. Na początku lat 50. ubiegłego wieku był to Warszawski Radioklub LPŻ i  mieścił się przy Alei Krakowskie Przedmieście w siedzibie Ligi Przyjaciół Żołnierza, później ..... w odbudowanym budynku przy placu Zbawiciela ( adres ulica Nowowiejska 1),  następnie w Ośrodku Żeglarskim na Wale Międzyszyńskim nad Wisłą, aby znowu powrócić do starej lokalizacji przy placu Zbawiciela z adresem przy ulicy -Mokotowska 17. Klub  może pochwalić się osiągnięciami naszych Kolegów z lat 50. 60. 70. ub. stulecia zdobyciem światowych dyplomów oraz znakomitymi wynikami w odległościach z przeprowadzonych łączności na falach UKF. Znak SP5KAB w eterze , to pewien symbol wśród stacji polskich..

 

Wychowało się tu wielu znakomitych krótkofalowców, szereg nowych osób uzyskało kwalifikacje na organizowanych kursach i otrzymało upragnione licencje.

Obecnie ... to już trzecie pokolenie krótkofalowców Klubu, zapewniające ciągłość działalności .... tak ... aby znak SP5KAB był aktywny w przeprowadzanych  łącznościach i   w zawodach krótkofalarskich .

 Szanowni...

Zwracamy się do byłych członków Warszawskiego Klubu Łączności SP5KAB , sympatyków klubu i innych osób posiadających pamiątki klubowe,  szczególnie dokumenty , karty qsl SP5KAB, fotografie i napisane wspomnienia, aby udostępnili je, celem umieszczenia ich na stronie internetowej Klubu.

Jeżeli ktoś z Koleżeństwa chciałby nam pomóc... proszę o kontakt na mój adres internetowy -   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zygmunt sp5ayy

członek Warszawskiego Klubu Łączności SP5KAB