Wystawa Burzenin 2022

Od lewej Stanisław SP3YM, Roman SP2GTJ, Grzegorz SP3CSD, Bogdan SP3LD

Na tegorocznym Zjeździe Technicznym Krótkofalowców SP w Burzeninie  została zorganizowana przez kustosza Wirtualnego Muzeum SP OTC  Bogdana SP3LD  wystawa - konkurs  : "Odbiorniki amatorskie SP 2022" w dwóch kategoriach, technika lampowa oraz półprzewodnikowa

 Na wystawę nie trzeba było  się rejestrować  wystarczyło tyko przywieź swój  egzemplarz urządzenia. 

Jury w składzie Grzegorz SP3CSD przewodniczący oraz członkowie Bogdan SP3LD i Roman SP2GTJ, w kategorii urządzeń lampowych przyznało

nagrodę koledze Janowi SP4ANN za wykonanie repliki odbiornika z roku 1926, używanego przez Tadeusza Heftmana pracującego pod znakiem TPAX podczas pierwszej w Polsce łączności przez ocean.

Nagrodę w kategorii urządzenia półprzewodnikowe przyznano koledze Jurkowi SQ9RFC za wykonany na podstawie opisu Wiktora Chojnackiego SP5QU TRX CW z odbiornikiem homodynowym. 

Nagrodą  w obu kategoriach jest odbiornik sdr pracujący w zakresie 30kHz do 1 GHz. Ponadto wszyscy, którzy wzięli udział w wystawie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wielu kolegów, z którymi w rozmowach wracaliśmy do początków kiedy aby wyjść w eter jedyną drogą dla wielu było własnoręczne wykonanie radiostacji.